Geowłókniny

W ofercie naszej firmy posiadamy różnego rodzaju geowłókninę o różnej długości,szerokości i gramaturze. Wyczerpujących informacji udzielimy w czasie rozmowy telefonicznej lub podczas spotkania w naszej firmie.

GEOWŁÓKNINA
WYKONANA JEST Z BARDZO MOCNEGO TWORZYWA SZTUCZNEGO

Geowłókniny stosowane są w budownictwie do stabilizacji gruntu oraz jako warstwa filtracyjna, separacyjna, ochronna, drenażowa, wzmacniająca podłoże lub pełnią kilka funkcji jednocześnie.

Geowłókniny to płaskie geosyntetyki, wykonane z włókien polipropylenowych lub poliestrowych połączone mechanicznie – w wyniku igłowania (lub przeszywania) lub/i termicznie w wyniku zgrzewania. Mają zastosowanie jako separacja słabego podłoża nasypów w celu poprawy jego stateczności oraz przyspieszenia konsolidacji. Wykonuje się z nich warstwy rozdzielające między gruntami lub kruszywami o różnym uziarnieniu oraz warstwy podkładowe utrzymujące grunt pod geosiatkami, georusztami, geokratami, gabionami, przy budowie wzmocnionych skarp i nasypów. Stosowane są do zabezpieczenia brzegów rzek, ochrony wybrzeży, odzyskiwania lądu oraz przy budowie wałów i zbiorników wodnych. Służą do osłony systemów drenarskich w celu zabezpieczenia ich przed zamuleniem gruntem drobnoziarnistym. Zapewniają długotrwałą ochronę geomembran przy budowie składowisk odpadów, tuneli i zbiorników wodnych.

Przykładowe zastosowania:

Podjazd do garażu lub dojazd tymczasowy – Geowłóknina wydatnie poprawia parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układana jest pomiędzy warstwami ziemi. W sposób trwały zapobiega zapadaniu się podłoża oraz jest najtańszym sposobem zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie budowy i po niej. Przygotowuje teren pod wyłożenie kostki brukowej lub wylanie podjazdu betonowego do garażu. Geowłókniny pozwalają zaoszczędzić kruszywo niezbędne do podbudowy drogi nawet o połowę.

Chodniki i ścieżki wokół domu – Geowłóknina jest doskonałym materiałem konstrukcyjnym przy budowie dróg, chodników i tarasów wokół domu. Zapobiegając migracji cząsteczek gruntu do podbudowy, umożliwia jednoczesny, swobodny przepływ wody lub gazu. Migracja gruntu powoduje wypłukiwanie się piasku/żwiru pod wpływem warunków atmosferycznych (deszcz, mróz) i powoduje, że płyty chodnikowe zaczynają się chwiać, a tarasy są niestabilne.

Drenaż opaskowy wokół elewacji budynków – Geowłóknina chroni instalację drenarską wokół budynku przed uszkodzeniem mechanicznym oraz zamuleniem, w przeciwnym razie mogłyby występować podtopienia lokalne na działce oraz w samym budynku. Użycie geowłóknin sprawia iż system drenarski działa sprawnie i skutecznie odprowadza wodę nawet po wielu latach eksploatacji. Dodatkowo może on być montowany jako ochrona przez przebiciem foli kubełkowej stanowiącej izolacje elewacji budynku.

Baseny i oczka wodne – Folie używane jako warstwa uszczelniająca w basenach lub oczkach wodnych są bardzo cienkie i podatne na przebicia mechaniczne. Geowłóknina chroni je przed przebiciem zapewniając szczelność konstrukcji, mimo zmiennych temperatur.

Zielone dachy – Geowłóknina stanowi świetny materiał do konstrukcji zielonych dachów i tarasów, utrzymując, dzięki swym właściwościom filtracyjnym przy jednoczesnej dużej wytrzymałości na przebicie, grunt wraz z sadzonkami w stałym miejscu. Geowłókniny stanowią również świetny materiał w pracach ogrodniczych.

Drenaż wokół przydomowych oczyszczalni ścieków – Aby drenaż był skuteczny musi być drożny. Geowłóknina zatrzymuje grunt (błoto, muł) przed przedostaniem się do warstwy drenarskiej wokół rur, który inaczej blokowałby działanie całego systemu.

Drogi i powierzchnie obciążone ruchem, konstrukcje hydrotechniczne, nasypy i konstrukcje fundamentowe, tunele i konstrukcje podziemne itd.